FA-118T 52.0000MF12Z-AC3
Crystals
Manufacturer No:
FA-118T 52.0000MF12Z-AC3
Manufacture:
Epson
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FA-118T 52.0000MF12Z-AC3
Description:
CRYSTAL 52.0000MHZ 9PF SMD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Load Capacitance
9pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±12ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±10ppm
Series
FA-118T
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Frequency
52MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms