B82496C3680J008
Fixed Inductors
Manufacturer No:
B82496C3680J008
Manufacture:
EPCOS (TDK)
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
B82496C3680J008
Description:
FIXED IND 68NH 230MA 1.3 OHM SMD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation
Q @ Freq
14 @ 100MHz
Current Rating (Amps)
230mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Inductance
68nH
Frequency - Self Resonant
2GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Material - Core
Ceramic
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series
SIMID
DC Resistance (DCR)
1.3Ohm Max