B82141A1392K009
Fixed Inductors
Manufacturer No:
B82141A1392K009
Manufacture:
EPCOS (TDK)
Package:
Axial
Datasheet:
B82141A1392K009
Description:
FIXED IND 3.9UH 560MA 320 MOHM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)
Series
SBC
DC Resistance (DCR)
320mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
50 @ 7.96MHz
Current Rating (Amps)
560mA
Packaging
Tape & Box (TB)
Height - Seated (Max)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
Inductance
3.9µH
Frequency - Self Resonant
70MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
7.96MHz