B78148S1393J000
Fixed Inductors
Manufacturer No:
B78148S1393J000
Package:
Radial
Datasheet:
B78148S1393J000
Description:
FIXED IND 39UH 470MA 1.02 OHM TH
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Series
BC
DC Resistance (DCR)
1.02Ohm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
50 @ 2.52MHz
Current Rating (Amps)
470mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
39µH
Frequency - Self Resonant
8MHz
Inductance Frequency - Test
2.52MHz