B78148S1102J000
Fixed Inductors
Manufacturer No:
B78148S1102J000
Package:
Radial
Datasheet:
B78148S1102J000
Description:
FIXED IND 1UH 1.2A 160 MOHM TH
Q @ Freq
55 @ 7.96MHz
Current Rating (Amps)
1.2A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
1µH
Frequency - Self Resonant
205MHz
Inductance Frequency - Test
7.96MHz
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Series
BC
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max