B72660M0301K093
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72660M0301K093
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
B72660M0301K093
Description:
VARISTOR 470V 1.2KA 2SMD JLEAD
In Stock
13184 pcs On sales
Product Parameter
Energy
23J
Varistor Voltage (Min)
423V
Series
Varistor Voltage (Typ)
470V
Packaging
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Current - Surge
1.2kA
Maximum AC Volts
300V
Maximum DC Volts
385V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
517V