B72580E1140S262
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72580E1140S262
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
B72580E1140S262
Description:
VARISTOR 24.5V 800A 1812
In Stock
5550 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Current - Surge
800A
Maximum AC Volts
14V
Maximum DC Volts
16V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
28.18V
Energy
2.4J
Varistor Voltage (Min)
20.83V
Series
Automotive, AEC-Q200
Varistor Voltage (Typ)
24.5V
Packaging
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
5600pF @ 1kHz