B72220Q0251K101
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72220Q0251K101
Package:
Radial
Datasheet:
B72220Q0251K101
Description:
VARISTOR 390V 15KA RADIAL
In Stock
2845 pcs On sales
Product Parameter
Energy
195J
Varistor Voltage (Min)
351V
Series
Varistor Voltage (Typ)
390V
Capacitance @ Frequency
1250pF @ 1kHz
Package / Case
Radial
Current - Surge
15kA
Maximum AC Volts
250V
Maximum DC Volts
320V
Operating Temperature
-45°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
429V