B72220P3321K101
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72220P3321K101
Manufacture:
EPCOS (TDK)
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
B72220P3321K101
Description:
VARISTOR 510V 12KA DISC 20MM
In Stock
4070 pcs On sales
Product Parameter
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
561V
Energy
330J
Varistor Voltage (Min)
459V
Series
SuperioR-MP, S20
Varistor Voltage (Typ)
510V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
1000pF @ 1kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 20mm
Current - Surge
12kA
Maximum AC Volts
320V
Maximum DC Volts
420V