B72214S2321K101
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72214S2321K101
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
B72214S2321K101
Description:
VARISTOR 510V 6KA DISC 14MM
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
561V
Energy
136J
Varistor Voltage (Min)
459V
Series
AdvanceD Thermofuse
Varistor Voltage (Typ)
510V
Capacitance @ Frequency
370pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 14mm
Current - Surge
6kA
Maximum AC Volts
320V
Maximum DC Volts
420V