B72214S2151K101
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72214S2151K101
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
B72214S2151K101
Description:
VARISTOR 240V 6KA DISC 14MM
In Stock
4535 pcs On sales
Product Parameter
Maximum AC Volts
150V
Maximum DC Volts
200V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
264V
Energy
60J
Varistor Voltage (Min)
216V
Series
AdvanceD Thermofuse
Varistor Voltage (Typ)
240V
Capacitance @ Frequency
750pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 14mm