B72214S2131K101
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72214S2131K101
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
B72214S2131K101
Description:
VARISTOR 205V 6KA DISC 14MM
In Stock
1157 pcs On sales
Product Parameter
Maximum AC Volts
130V
Maximum DC Volts
170V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
225.5V
Energy
50J
Varistor Voltage (Min)
184.5V
Series
AdvanceD Thermofuse
Varistor Voltage (Typ)
205V
Capacitance @ Frequency
880pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 14mm