B72214S1300K102
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72214S1300K102
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
B72214S1300K102
Description:
VARISTOR 47V 1KA DISC 14MM
In Stock
5464 pcs On sales
Product Parameter
Varistor Voltage (Max)
51.7V
Energy
9.0J
Varistor Voltage (Min)
42.3V
Series
Varistor Voltage (Typ)
47V
Capacitance @ Frequency
5000pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 14mm
Current - Surge
1kA
Maximum AC Volts
30V
Maximum DC Volts
34V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)