B72214S0441K101
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72214S0441K101
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
B72214S0441K101
Description:
VARISTOR 715V 4.5KA DISC 14MM
In Stock
1933 pcs On sales
Product Parameter
Maximum DC Volts
585V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
786.5V
Energy
95J
Varistor Voltage (Min)
643.5V
Series
StandarD
Varistor Voltage (Typ)
715V
Capacitance @ Frequency
275pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 14mm
Current - Surge
4.5kA
Maximum AC Volts
440V