B72210S2421K101
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72210S2421K101
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
B72210S2421K101
Description:
VARISTOR 680V 3.5KA DISC 10MM
In Stock
3713 pcs On sales
Product Parameter
Energy
67J
Varistor Voltage (Min)
612V
Series
AdvanceD Thermofuse
Varistor Voltage (Typ)
680V
Capacitance @ Frequency
165pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
3.5kA
Maximum AC Volts
420V
Maximum DC Volts
560V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
748V