B72210S0441K101
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72210S0441K101
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
B72210S0441K101
Description:
VARISTOR 715V 2.5KA DISC 10MM
In Stock
2672 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
2.5kA
Maximum AC Volts
440V
Maximum DC Volts
585V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
786.5V
Energy
47J
Varistor Voltage (Min)
643.5V
Series
StandarD
Varistor Voltage (Typ)
715V
Capacitance @ Frequency
158pF @ 1kHz