B72210P2321K101
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72210P2321K101
Manufacture:
EPCOS (TDK)
Package:
Disc 10mm
Datasheet:
B72210P2321K101
Description:
VARISTOR 510V 3.5KA DISC 10MM
In Stock
4843 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 10mm
Current - Surge
3.5kA
Maximum AC Volts
320V
Maximum DC Volts
420V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-45°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
561V
Energy
72J
Varistor Voltage (Min)
459V
Series
AdvanceD-MP, S10
Varistor Voltage (Typ)
510V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
265pF @ 1kHz