B72207S0321K101
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
B72207S0321K101
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
B72207S0321K101
Description:
VARISTOR 510V 1.2KA DISC 7MM
In Stock
18595 pcs On sales
Product Parameter
Maximum AC Volts
320V
Maximum DC Volts
420V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
561V
Energy
25J
Varistor Voltage (Min)
459V
Varistor Voltage (Typ)
510V
Packaging
Bulk
Package / Case
Disc 7mm