B57869S0502F140
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer No:
B57869S0502F140
Manufacture:
EPCOS (TDK)
Package:
Bead
Datasheet:
B57869S0502F140
Description:
THERMISTOR NTC 5KOHM 3988K BEAD
In Stock
341 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Bead
B Value Tolerance
B0/50
Length - Lead Wire
1.71" (43.50mm)
B25/50
Resistance Tolerance
±0.2%
B25/75
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance in Ohms @ 25°C
5k
Series
3988K
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Power - Max
60mW