ESX10-TB-124-DC24V-1A-E
Circuit Breakers
Manufacturer No:
ESX10-TB-124-DC24V-1A-E
Manufacture:
E-T-A
Datasheet:
ESX10-TB-124-DC24V-1A-E
Description:
CIR BRKR SOLID STATE 1A 24VDC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Current Rating (Amps)
1A
Illumination Voltage (Nominal)
Series
ESX10-T
Approvals
ATEX, CSA C22.2 No 14, UL2367, UL508, UL Class I Div 2
Part Status
Active
Breaker Type
Solid State
Illumination
Red
Actuator Type
Slide Switch
Mounting Type
DIN Rail
Number of Poles
1
Voltage Rating - DC
24V