8340-F110-K3M2-A2H0-20A
Circuit Breakers
Manufacturer No:
8340-F110-K3M2-A2H0-20A
Manufacture:
E-T-A
Datasheet:
8340-F110-K3M2-A2H0-20A
Description:
CIR BRKR MAG 20A 240VAC 80VDC
Part Status
Active
Breaker Type
Magnetic
Illumination
Actuator Type
Lever
Mounting Type
Panel Mount
Number of Poles
1
Voltage Rating - AC
240V
Voltage Rating - DC
80V
Current Rating (Amps)
20A