SMAJ22CAQ-13-F
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMAJ22CAQ-13-F
Manufacture:
Diodes Incorporated
Datasheet:
SMAJ22CAQ-13-F
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR,SMA
In Stock
4900 pcs On sales
Product Parameter
Supplier Device Package
SMA
Series
Automotive, AEC-Q101
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.2A
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Company Profile
SMAJ22CAQ-13-F Relevant information
SMAJ10
SMAJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AC