V48SR15004NRFA
DC DC Converters
Manufacturer No:
V48SR15004NRFA
Manufacture:
Delta Electronics
Package:
8-DIP Module, 1/16 Brick
Datasheet:
V48SR15004NRFA
Description:
DC DC CONVERTER 15V 66W
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 121°C
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
75V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
36V
Power (Watts)
66W
Current - Output (Max)
4.4A
Package / Case
8-DIP Module, 1/16 Brick
Control Features
Enable, Active Low
Size / Dimension
1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.8mm x 9.5mm)
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Series
Delphi V48SR (66W)
Voltage - Output 1
15V
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Voltage - Output 2
Packaging
Bulk
Voltage - Output 3
Efficiency
90.5%
Voltage - Isolation
2.25kV