S36SE12001PDFG
DC DC Converters
Manufacturer No:
S36SE12001PDFG
Manufacture:
Delta Electronics
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
S36SE12001PDFG
Description:
DC DC CONVERTER 12V 17W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
17W
Current - Output (Max)
1.3A
Package / Case
6-DIP Module
Control Features
Enable, Active High
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Series
S36SE (17W)
Voltage - Output 1
12V
Features
Remote On/Off, UVLO
Voltage - Output 2
Packaging
Tube
Voltage - Output 3
Efficiency
87%
Voltage - Isolation
1.5kV
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
75V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
18V