PMC-12V100W1AA
AC DC Converters
Manufacturer No:
PMC-12V100W1AA
Manufacture:
Delta Electronics
Datasheet:
PMC-12V100W1AA
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 100W
In Stock
142 pcs On sales
Product Parameter
Efficiency
84%
Voltage - Isolation
3kV
Part Status
Active
Minimum Load Required
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
8.33A
Power (Watts)
100W
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.22" L x 3.82" W x 1.50" H (158.0mm x 97.0mm x 38.0mm)
Number of Outputs
1
Type
Enclosed
Voltage - Output 1
12V
Series
PMC (100W)