NE12S0A0V20PNFA
DC DC Converters
Manufacturer No:
NE12S0A0V20PNFA
Manufacture:
Delta Electronics
Package:
8-SIP Module
Datasheet:
NE12S0A0V20PNFA
Description:
DC DC CONVERTER 0.59-5.1V 102W
Series
Delphi NE
Voltage - Output 1
0.59 ~ 5.1V
Features
Remote On/Off, OCP, SCP, UVLO
Voltage - Output 2
Packaging
Tray
Voltage - Output 3
Efficiency
94%
Operating Temperature
Part Status
Active
Voltage - Input (Max)
13.8V
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Min)
4.5V
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
20A
Power (Watts)
102W
Package / Case
8-SIP Module
Control Features
Enable, Active High
Size / Dimension
1.20" L x 0.45" W x 0.61" H (30.5mm x 11.5mm x 15.5mm)