NC12S0A0V15PNFA
DC DC Converters
Manufacturer No:
NC12S0A0V15PNFA
Manufacture:
Delta Electronics
Package:
13-DIP Module
Datasheet:
NC12S0A0V15PNFA
Description:
DC DC CONVERTER 0.9-5V 75W
Packaging
Tray
Voltage - Output 3
Efficiency
91%
Operating Temperature
0°C ~ 130°C
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Input (Max)
13.8V
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Min)
10.2V
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
15A
Power (Watts)
75W
Package / Case
13-DIP Module
Control Features
Enable, Active High
Size / Dimension
1.20" L x 1.10" W x 0.48" H (30.5mm x 27.9mm x 12.2mm)
Type
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs
1
Series
Delphi NC15
Voltage - Output 1
0.9 ~ 5V