E48SH12010NRFA
DC DC Converters
Manufacturer No:
E48SH12010NRFA
Package:
8-DIP Module, 1/8 Brick
Datasheet:
E48SH12010NRFA
Description:
DC DC CONVERTER 12V 120W
In Stock
0 pcs On sales
Voltage - Input (Min)
36V
Power (Watts)
120W
Current - Output (Max)
10A
Package / Case
8-DIP Module, 1/8 Brick
Control Features
Enable, Active Low
Size / Dimension
2.30" L x 0.90" W x 0.37" H (58.4mm x 22.9mm x 9.4mm)
Type
Isolated Module
Series
Delphi E48SH (120W)
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
Packaging
Tray
Voltage - Output 3
Efficiency
93.1%
Voltage - Isolation
2.25kV
Operating Temperature
-40°C ~ 123°C
Voltage - Input (Max)
75V