E48SC32009NRAA
DC DC Converters
Manufacturer No:
E48SC32009NRAA
Package:
Eighth Brick
Datasheet:
E48SC32009NRAA
Description:
EB, 36 72VIN, 32V, 9A, ANALOG
In Stock
43 pcs On sales
Product Parameter
Size / Dimension
2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.8mm x 10.5mm)
Voltage - Output 1
32V
Type
Isolated Module
Voltage - Output 2
Series
Delphi E48SC (300W)
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Voltage - Output 4
Efficiency
95%
Voltage - Isolation
2.25kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
72V
Voltage - Input (Min)
36V
Power (Watts)
301W
Current - Output (Max)
9.4A