E48SC12030NRFH
DC DC Converters
Manufacturer No:
E48SC12030NRFH
Manufacture:
Delta Electronics
Package:
13-DIP Module, 1/8 Brick
Datasheet:
E48SC12030NRFH
Description:
DC DC CONVERTER 12V 360W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
13-DIP Module, 1/8 Brick
Control Features
Enable, Active Low
Size / Dimension
2.30" L x 0.90" W x 0.50" H (58.4mm x 22.9mm x 12.7mm)
Type
Isolated Module, Digital
Number of Outputs
1
Series
Delphi E48SC (360W)
Voltage - Output 1
12V
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Voltage - Output 2
Packaging
Tray
Voltage - Output 3
Efficiency
94.5%
Voltage - Isolation
1.5kV
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
75V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
36V
Power (Watts)
360W
Current - Output (Max)
30A