P39-24SQX
AC DC Converters
Manufacturer No:
P39-24SQX
Manufacture:
Daburn Electronics
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
P39-24SQX
Description:
AC-DC POWER MODULE 24VDC OUTPUT
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Load Regulation
0.1%
Voltage - Input
100 ~ 125 VAC
Type
Enclosed
Size / Dimension
4.00" L x 2.70" W x 2.00" H (101.6mm x 68.6mm x 50.8mm)
Series
P3
Number of Outputs
1
Features
SCP
Voltage - Output 1
24V
Approvals
CE, cURus, UL
Voltage - Output 2
Efficiency
Voltage - Output 3
Part Status
Active
Voltage - Output 4
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
1A
Package / Case
7-DIP Module
Line Regulation
0.1%
Company Profile
P39-24SQX Relevant information
P39-04
P39-04
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
P39-24S
P39-24S