P38-12SAX
AC DC Converters
Manufacturer No:
P38-12SAX
Manufacture:
Daburn Electronics
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
P38-12SAX
Description:
AC-DC POWER MODULE 12VDC OUTPUT
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Input
115 ~ 220 VAC
Type
Enclosed
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 2.01" H (88.9mm x 63.5mm x 51.0mm)
Series
P3
Number of Outputs
1
Features
SCP
Voltage - Output 1
12V
Approvals
CE, cURus, UL
Voltage - Output 2
Efficiency
Voltage - Output 3
Part Status
Active
Voltage - Output 4
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
1A
Package / Case
7-DIP Module
Line Regulation
0.1%
Load Regulation
0.1%
Company Profile
P38-12SAX Relevant information
P38-04
P38-04
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
P38-1
P38-1
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
P38-1-FST
P38-1-FST
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
P38-1/MHIA
P38-1/MHIA
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT