P37-15SAX
AC DC Converters
Manufacturer No:
P37-15SAX
Manufacture:
Daburn Electronics
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
P37-15SAX
Description:
AC-DC POWER MODULE 15VDC OUTPUT
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Input
115 ~ 220 VAC
Type
Enclosed
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 1.56" H (88.9mm x 63.5mm x 39.6mm)
Series
P3
Number of Outputs
1
Features
SCP
Voltage - Output 1
15V
Approvals
CE, cURus, UL
Voltage - Output 2
Efficiency
Voltage - Output 3
Part Status
Active
Voltage - Output 4
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
500mA
Package / Case
7-DIP Module
Line Regulation
0.02%
Load Regulation
0.1%
Company Profile
P37-15SAX Relevant information
P37-04
P37-04
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
P37-1
P37-1
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
P37-1-FST
P37-1-FST
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
AC-DC POWER MODULE 5VDC OUTPUT
P37-10S
P37-10S
AC-DC POWER MODULE 10VDC OUTPUT