P35-200SXE
AC DC Converters
Manufacturer No:
P35-200SXE
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
P35-200SXE
Description:
AC-DC POWER MODULE 200VDC OUTPUT
In Stock
1 pcs On sales
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 2.01" H (88.9mm x 63.5mm x 51.0mm)
Voltage - Output 1
200V
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Current - Output (Max)
75mA
Package / Case
7-DIP Module, 5 Leads
Line Regulation
0.1%
Load Regulation
0.2%
Voltage - Input
105 ~ 240 VAC
Company Profile
P35-200SXE Relevant information
P35-04
P35-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P35-1
P35-1
P35-1-FST
P35-1-FST
P35-100S
P35-100S
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT