P35-200S/22
AC DC Converters
Manufacturer No:
P35-200S/22
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
P35-200S/22
Description:
AC-DC POWER MODULE 200VDC OUTPUT
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Current - Output (Max)
75mA
Package / Case
5-DIP Module
Line Regulation
0.1%
Load Regulation
0.2%
Voltage - Input
105 ~ 125 VAC
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 2.01" H (88.9mm x 63.5mm x 51.0mm)
Voltage - Output 1
200V
Company Profile
P35-200S/22 Relevant information
P35-04
P35-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P35-1
P35-1
P35-1-FST
P35-1-FST
P35-100S
P35-100S
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT