P35-180ST
AC DC Converters
Manufacturer No:
P35-180ST
Manufacture:
Daburn Electronics
Datasheet:
P35-180ST
Description:
AC-DC POWER MODULE 180VDC OUTPUT
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Output 1
180V
Type
Enclosed
Voltage - Output 2
Series
P3
Voltage - Output 3
Features
Voltage - Output 4
Approvals
CE, cURus, UL
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Efficiency
Current - Output (Max)
80mA
Part Status
Active
Applications
ITE (Commercial)
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
105 ~ 125 VAC
Size / Dimension
4.10" L x 2.50" W x 2.00" H (104.1mm x 63.5mm x 50.8mm)
Number of Outputs
1
Company Profile
P35-180ST Relevant information
P35-04
P35-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P35-1
P35-1
P35-1-FST
P35-1-FST
P35-100S
P35-100S
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT