P35-150S-04
AC DC Converters
Manufacturer No:
P35-150S-04
Manufacture:
Daburn Electronics
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
P35-150S-04
Description:
AC-DC POWER MODULE 150VDC OUTPUT
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
100mA
Package / Case
7-DIP Module, 5 Leads
Line Regulation
0.2%
Load Regulation
0.2%
Voltage - Input
105 ~ 125 VAC
Type
Enclosed
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 2.01" H (88.9mm x 63.5mm x 51.0mm)
Series
P3
Number of Outputs
1
Features
SCP
Voltage - Output 1
150V
Approvals
CE, cURus, UL
Voltage - Output 2
Efficiency
Voltage - Output 3
Part Status
Active
Voltage - Output 4
Company Profile
P35-150S-04 Relevant information
P35-04
P35-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P35-1
P35-1
P35-1-FST
P35-1-FST
P35-100S
P35-100S
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT