P34-75SAX
AC DC Converters
Manufacturer No:
P34-75SAX
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
P34-75SAX
Description:
AC-DC POWER MODULE 75VDC OUTPUT
Load Regulation
0.2%
Voltage - Input
115 ~ 220 VAC
Type
Enclosed
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 1.56" H (88.9mm x 63.5mm x 39.6mm)
Series
P3
Number of Outputs
1
Features
SCP
Voltage - Output 1
75V
Approvals
CE, cURus, UL
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
150mA
Package / Case
7-DIP Module
Line Regulation
0.05%
Company Profile
P34-75SAX Relevant information
P34-04
P34-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P34-1
P34-1
P34-1-FST
P34-1-FST
P34-100S
P34-100S
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT