P34-180SXE
AC DC Converters
Manufacturer No:
P34-180SXE
Datasheet:
P34-180SXE
Description:
AC-DC POWER MODULE 180VDC OUTPUT
Load Regulation
0.2%
Voltage - Input
105 ~ 240 VAC
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 1.56" H (88.9mm x 63.5mm x 39.6mm)
Voltage - Output 1
180V
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Current - Output (Max)
55mA
Line Regulation
0.05%
Company Profile
P34-180SXE Relevant information
P34-04
P34-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P34-1
P34-1
P34-1-FST
P34-1-FST
P34-100S
P34-100S
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT