P34-180S/22
AC DC Converters
Manufacturer No:
P34-180S/22
Manufacture:
Daburn Electronics
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
P34-180S/22
Description:
AC-DC POWER MODULE 180VDC OUTPUT
Part Status
Active
Voltage - Output 4
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
55mA
Package / Case
5-DIP Module
Line Regulation
0.05%
Load Regulation
0.2%
Voltage - Input
105 ~ 125 VAC
Type
Enclosed
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 1.62" H (88.9mm x 63.5mm x 41.1mm)
Series
P3
Number of Outputs
1
Features
SCP
Voltage - Output 1
180V
Approvals
CE, cURus, UL
Voltage - Output 2
Efficiency
Voltage - Output 3
Company Profile
P34-180S/22 Relevant information
P34-04
P34-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P34-1
P34-1
P34-1-FST
P34-1-FST
P34-100S
P34-100S
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT