P34-100S-04
AC DC Converters
Manufacturer No:
P34-100S-04
Manufacture:
Daburn Electronics
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
P34-100S-04
Description:
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Input
105 ~ 125 VAC
Type
Enclosed
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 1.56" H (88.9mm x 63.5mm x 39.6mm)
Series
P3
Number of Outputs
1
Features
SCP
Voltage - Output 1
100V
Approvals
CE, cURus, UL
Voltage - Output 2
Efficiency
Voltage - Output 3
Part Status
Active
Voltage - Output 4
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
100mA
Package / Case
7-DIP Module, 5 Leads
Line Regulation
0.05%
Load Regulation
0.2%
Company Profile
P34-100S-04 Relevant information
P34-04
P34-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P34-1
P34-1
P34-1-FST
P34-1-FST
P34-100S
P34-100S