P33-75SXE
AC DC Converters
Manufacturer No:
P33-75SXE
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
P33-75SXE
Description:
AC-DC POWER MODULE 75VDC OUTPUT
Voltage - Input
105 ~ 240 VAC
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 1.25" H (88.9mm x 63.5mm x 31.8mm)
Voltage - Output 1
75V
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Current - Output (Max)
70mA
Package / Case
7-DIP Module, 5 Leads
Line Regulation
0.05%
Load Regulation
0.2%
Company Profile
P33-75SXE Relevant information
P33-04
P33-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P33-1
P33-1
P33-1-FST
P33-1-FST
P33-1/MHIA
P33-1/MHIA