P33-24SAX
AC DC Converters
Manufacturer No:
P33-24SAX
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
P33-24SAX
Description:
AC-DC POWER MODULE 24VDC OUTPUT
Current - Output (Max)
100mA
Package / Case
7-DIP Module
Line Regulation
0.1%
Load Regulation
0.1%
Voltage - Input
115 ~ 220 VAC
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 0.88" H (88.9mm x 63.5mm x 22.4mm)
Voltage - Output 1
24V
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Company Profile
P33-24SAX Relevant information
P33-04
P33-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P33-1
P33-1
P33-1-FST
P33-1-FST
P33-1/MHIA
P33-1/MHIA