P33-200SX
AC DC Converters
Manufacturer No:
P33-200SX
Datasheet:
P33-200SX
Description:
AC-DC POWER MODULE 200VDC OUTPUT
Voltage - Output 1
200V
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Current - Output (Max)
25mA
Line Regulation
0.05%
Load Regulation
0.2%
Voltage - Input
105 ~ 125 VAC
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 1.25" H (88.9mm x 63.5mm x 31.8mm)
Company Profile
P33-200SX Relevant information
P33-04
P33-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P33-1
P33-1
P33-1-FST
P33-1-FST
P33-1/MHIA
P33-1/MHIA