P33-200S/22
AC DC Converters
Manufacturer No:
P33-200S/22
Manufacture:
Daburn Electronics
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
P33-200S/22
Description:
AC-DC POWER MODULE 200VDC OUTPUT
Series
P3
Number of Outputs
1
Features
SCP
Voltage - Output 1
200V
Approvals
CE, cURus, UL
Voltage - Output 2
Efficiency
Voltage - Output 3
Part Status
Active
Voltage - Output 4
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
25mA
Package / Case
5-DIP Module
Line Regulation
0.05%
Load Regulation
0.2%
Voltage - Input
105 ~ 125 VAC
Type
Enclosed
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 1.25" H (88.9mm x 63.5mm x 31.8mm)
Company Profile
P33-200S/22 Relevant information
P33-04
P33-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P33-1
P33-1
P33-1-FST
P33-1-FST
P33-1/MHIA
P33-1/MHIA