P32-250SX
AC DC Converters
Manufacturer No:
P32-250SX
Manufacture:
Daburn Electronics
Package:
7-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
P32-250SX
Description:
AC-DC POWER MODULE 200VDC OUTPUT
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Input
105 ~ 125 VAC
Type
Enclosed
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 1.25" H (88.9mm x 63.5mm x 31.8mm)
Series
P3
Number of Outputs
1
Features
SCP
Voltage - Output 1
250V
Approvals
CE, cURus, UL
Voltage - Output 2
Efficiency
Voltage - Output 3
Part Status
Active
Voltage - Output 4
Applications
ITE (Commercial)
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Mounting Type
Through Hole
Current - Output (Max)
10mA
Package / Case
7-DIP Module, 5 Leads
Line Regulation
0.05%
Load Regulation
0.2%
Company Profile
P32-250SX Relevant information
P32-04
P32-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P32-1
P32-1
P32-1-FST
P32-1-FST
P32-100S
P32-100S
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT