P32-250SQ
AC DC Converters
Manufacturer No:
P32-250SQ
Datasheet:
P32-250SQ
Description:
AC-DC POWER MODULE 200VDC OUTPUT
Voltage - Input
100 ~ 125 VAC
Size / Dimension
3.50" L x 2.50" W x 1.25" H (88.9mm x 63.5mm x 31.8mm)
Voltage - Output 1
250V
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Current - Output (Max)
10mA
Line Regulation
0.05%
Load Regulation
0.2%
Company Profile
P32-250SQ Relevant information
P32-04
P32-04
AC-DC POWER MODULE +/- 15VDC OUT
P32-1
P32-1
P32-1-FST
P32-1-FST
P32-100S
P32-100S
AC-DC POWER MODULE 100VDC OUTPUT