MB3793-28DPNF-G-JN-ERE1
PMIC - Supervisors
Manufacturer No:
MB3793-28DPNF-G-JN-ERE1
Manufacture:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
MB3793-28DPNF-G-JN-ERE1
Description:
IC MONITOR PWR SUPP BIP 8SOP
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Reset Timeout
30ms Minimum
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Threshold
2.8V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)