VYC30W-Q48-T312-H
DC DC Converters
Manufacturer No:
VYC30W-Q48-T312-H
Manufacture:
CUI, Inc.
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
VYC30W-Q48-T312-H
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V +/-12V 30W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Efficiency
85%
Voltage - Isolation
1.5kV
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max)
75V
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
18V
Power (Watts)
30W
Current - Output (Max)
4A, 625mA, 625mA
Package / Case
7-DIP Module
Control Features
Enable, Active High
Size / Dimension
2.00" L x 1.82" W x 0.91" H (50.8mm x 46.2mm x 23.0mm)
Type
Isolated Module
Number of Outputs
3
Series
VYC30W (30W)
Voltage - Output 1
3.3V
Features
Remote On/Off, UVLO
Voltage - Output 2
12V