VIBLT1-S15-S12-SMT-TR
DC DC Converters
Manufacturer No:
VIBLT1-S15-S12-SMT-TR
Manufacture:
CUI, Inc.
Package:
14-SMD Module, 12 Leads
Datasheet:
VIBLT1-S15-S12-SMT-TR
Description:
DC DC CONVERTER 12V 1W
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
SCP
Voltage - Output 3
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Isolation
1kV
Efficiency
71%
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Voltage - Input (Max)
15.75V
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Input (Min)
14.25V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output (Max)
83mA
Power (Watts)
1W
Package / Case
14-SMD Module, 12 Leads
Size / Dimension
0.70" L x 0.50" W x 0.24" H (17.8mm x 12.7mm x 6.0mm)
Number of Outputs
1
Type
Isolated Module
Voltage - Output 1
12V
Series
VIBLT1-SMT (1W)